| Keyword | Shacman Truck Spare Part X6000/X3000 Tow Hook |
|---|---|
| Oe No | DZ95189840010 |
| Condition | New |
| Trading Terms | EXW/FCA/FOB/CFR/CIF/DDP |
| Color | Black |
| Keyword | Shacman Truck Parts Universal Joint |
|---|---|
| Trading Terms | EXW/FCA/FOB/CFR/CIF/DDP |
| Durability | High |
| Product Name | Universal Joint |
| Weight | 7KG |
| Sea Port | Shanghai/ Guangzhou/ Qingdao |
|---|---|
| Keyword | Shacman Truck Parts Clamp |
| Truck Model | Shacman M300/X3000/F3000/X6000 |
| Weight | 0.1KG |
| Size | 180X70X23mm |
| Availability | In Stock |
|---|---|
| Quality | Original Factory Guaranteed |
| Sample | Availabe |
| Company Nature | Shacman Truck Spare Parts Manufacturer |
| Delivery Sea Port | Shanghai/ Guangzhou/ Qingdao |
| Drive Wheel | 4X2 |
|---|---|
| Type | Tanker |
| Transmission Type | Manual |
| Condition | New |
| Horsepower | 150 - 250hp |
| Drive Wheel | 4X2 |
|---|---|
| Type | Tanker |
| Transmission Type | Manual |
| Condition | New |
| Horsepower | < 150hp |
| Condition | New |
|---|---|
| Transmission Type | Automatic |
| Emission Standard | Euro 2 |
| Fuel Type | Diesel |
| Dimensions (L X W X H) (mm) | 9000*2550*3410mm |
| Condition | New |
|---|---|
| Steering | Left |
| Horsepower | 351 - 450hp |
| Emission Standard | Euro 2.3.4..5 (optional) |
| Segement | Heavy Truck |
| 6 | Horsepower: 330hp |
|---|---|
| Emission | Euro 3 |
| Drive Type | 4*2/6*2/6*4/8*4/8*6/4*4/6*6/for Choice |
| Tanker Material | Carbon Steel |
| Engine Capacity | 3856 |
| 6 | Horsepower: 330hp |
|---|---|
| Tank | Powder, Water, Foam |
| Overall Dimensions | 11000*2500*3980mm |
| Lifting Weight | 10ton |
| Crane Brand | XCMG |